5 (100%) 2 votes

Chceli by ste posilniť svoj imunitný systém? Poradíme vám, ako na to

 

Po dlhej a slabej zime sa náš organizmus cíti unavený, bez energie. Najmä náš imunitný systém dostáva v posledných dňoch zabrať. Vyčerpanosť, únava, takmer žiadna kondícia – aj toto vplýva negatívne na náš imunitný systém.

Ako si teda posilniť imunitný systém?

Chceli by ste posilniť svoj imunitný systém

Upravte jedálniček

 

Ak chcete posilniť svoj imunitný systém, je potrebné upraviť jedálniček. Vyhýbajte sa rafinovaným cukrom a tukom, ktoré nášmu imunitnému systému príliš nepomáhajú. Základom kvalitnej imunity je strava, ktorá je bohatá na vitamíny a minerály. Zvýšte príjem potravín, ktoré obsahujú vitamíny C, D, B, E, železo, zinok, horčík a selén.

V tomto období, prechodnom období, je potrebné konzumovať veľa ovocia, zeleniny, strukovín, vajec, chudého mäsa.

Ak máte pocit, že na vás niečo lezie, posilnite svoj organizmus konzumáciou medu, škorice, kurkumy, ďumbiera, ale aj kyslej kapusty. Toto sú potraviny, ktoré posilnia váš imunitný systém a ochránia pred vírusmi a baktériami. Napriek tomu, že sezóna konzumácie medu (zima) sa skončila, viacerí lokálni slovenskí medári zaznamenávajú zvýšenie predaja zdravého medu.

Ďalším pomerne účinným spôsobom, ako si posilniť imunitný systém, je konzumácia zdravej materskej kašičky. Zdravá materská kašička má bakteriostatické a bakteriocidné účinky.

Jedná sa o vysoko výživový produkt, ktorý obsahuje veľa proteínov a vitamínov.

Chceli by ste posilniť svoj imunitný systém

Pravidelný pohyb

Posilnenie imunitného systému nezávisí len od potravy, ale aj od pohybu. Pravidelný pohyb ej nutné pre zachovanie dobrej imunity. Skúste preto namiesto nákupov v obchodoch voliť prechádzky v prírode, na miestach, ktoré nie sú preplnené a vychutnáte si čerstvý vzduch. Naše telo po dlhej zime potrebuje doplniť vitamín D, ktorý získame aj zo slnka. Slováci dlhodobo patria k ľuďom s najnižšími hodnotami vitamínu D v tele.

Ak chcete posilniť imunitný systém, doprajte si pravidelný pohyb. Nepodceňte ale počasie a dôkladne sa oblečte.