5 (100%) 1 vote

Čo musíte urobiť pre to, aby ste mali zdravé a krásne nohy?

 

Blížiace sa leto mnohé ženy núti popracovať na svojej postave, ak chcú vyzerať dobre. Nosenie krátkych sukní, kraťasov a obdobie odhalených nôh a chodidiel sa blíži a ak sa chcete pochváliť krásnymi a zdravými nohami, mali by ste zvýšiť starostlivosť o svoje nohy.

Čo ale musíte urobiť pre to, aby ste mali zdravé a krásne nohy?

Čo musíte urobiť pre to, aby ste mali zdravé a krásne nohy?

STOP chĺpkom

 

Odstraňovanie chĺpkov na nohách, ale aj v intímnych partiách mnohé ženy berú ako nutné zlo. Aby však boli krásne, musia to podstúpiť. Ak ale chcete mať krásne nohy, povedzte stop chĺpkom a podstúpte bezpečnú laserovú epiláciu. Ochlpenie vás už trápič v budúcnosti vôbec nebude, takže žiadne škrabance od žiletky vám už hroziť nebudú.

Laserovú epiláciu celého tela a aj nôh vám dokážu spraviť aj na odborných súkromných klinikách, preto stačí nájsť kontakt na ňu a dohodnúť si termín laserovej epilácie.

Čo musíte urobiť pre to, aby ste mali zdravé a krásne nohy?

Chráňte nohy pred bradavicami, kurími okami a nechtovou mykózou

 

Veľký problém vám môžu narobiť aj kurie okná a bradavice, ktoré sa najčastejšie objavujú na chodidlách. Kurie oká sú veľmi bolestivé a ak sa nepodchytia už v začiatkoch, dokážu vám narobiť veľké problémy. Kurie oká vznikajú nadmerným tlakom na určitú časť chodidla, preto je dôležité nosiť kvalitnú obuv a zamerať sa aj na nosenie ortopedických vložiek do topánok.

Pri bradaviciach sa jedná o vírus (HPV), ktorý cez otvorenú ranku prenikne do organizmu a začnú sa objavovať bradavice.

Kurie oká a bradavice sa dajú odstrániť tekutým dusíkom, ale pomôcť si môžete aj prípravkami s kyselinou salicylovou, ktoré bežne kúpite aj v lekárni bez predpisu.

Väčším problémom nôh je mykóza. Je nebezpečný hlavne pre nechty. Hubová infekcia napáda nechty, čím mení ich tvar a vzhľad k horšiemu. Pri nesprávnom posúdení a liečení môžu nastať komplikácie.