5 (100%) 1 vote

Príprava jedál, ale aj ich konzumácia sú najčastejšie činnosti, ktoré robíme v kuchyni. Každá žena túži mať modernú kuchynskú linku, avšak najdôležitejšie je pri zariaďovaní tejto miestnosti myslieť nie ani tak na samotný dizajn, aj keď ten je tiež veľmi dôležitý, ale predovšetkým na praktickú stránku.

Dnes sa kuchyne vyrábajú prevažne po celej dĺžke a výške steny, aby sa priestor maximálne využil.

Viete ale ktoré kuchynské pomôcky v kuchyni určite oceníte?

Stojany na bylinky

Závesné police, stojany na bylinky sú veľmi praktické pomôcky v kuchyni. Kým mnohé ženy si ich dávajú na balkón, mnohé nepohrdnú týmito stojanmi práve v kuchyni. Čerstvé bylinky veľmi radi využívajú nielen Taliani vo svojej kuchyni, ale obľúbené sú aj u nás na Slovensku.

Viete si predstaviť mať chutnú bazalku, tymián, rozmarín, či pažítku zasadenú v kvetináču a umiestnenú na stojane na bylinky priamo v kuchyni? Veľmi dobre riešenie, čo poviete? Takto si stačí odtrhnúť potrebné množstvo a nemusíte tak utekať na tržnicu, či do obchodu kúpiť si bylinky balené v plastových obaloch.

Ak si zaobstaráte čerstvé bylinky, napríklad takú bazalku, spravte si bazalkové pesto, poprípade zmixujte paradajky s bazalkou a máte skvelú omáčku na cestoviny. Stačí vytiahnuť tyčové mixéry, zapojiť ich do elektrických zásuviek a omáčku na cestoviny máte spravenú ihneď.

Sklenené dózy na potraviny

Okrem stojanov na bylinky oceníte v kuchyni aj sklenené dózy na potraviny. Tieto uzatvárateľné a dobre tesniace dózy využijete na rôzne drobné potraviny, napríklad na strukoviny, ryžu, strúhanku, mak, kakao a iné potraviny, ktoré sa lepšie uskladňujú v týchto dózach ako v pôvodných obaloch. Môžete si ich ukladať do horných skriniek kuchynskej linky.

V prípade vysokých a horných skriniek s bezporuchovými malými výklopmi Aventos HK-XS je dobré dávať do nich skôr menej používané veci. Potraviny v dózach musíte mať po ruke.

Tieto skrinky skôr oceníte na uloženie menej používaných spotrebičov, či kuchynských pomôcok. Môžete tam ukladať kuchynskú váhu, či smoothie mixér.

Zdroj obrázka:

Autor: Paul Vinten / Shutterstock.com