5 (100%) 1 vote

S akými problémami by sme mali chodiť k urológovi?

 

Návšteva lekárov je pre väčšinu z nás otravná a keď nemusíme, tak sa nemocniciam a ambulanciám oblúkom vyhýbame. Ak ale chceme obmedziť návštevu ambulancií a nemocníc, musíme sa o seba viac starať, pretože zdravie je jediné, na čom v skutočnosti záleží.

Medzi ambulancie, kde výhradne chodievajú len muži, patria urologické ambulancie. S akými problémami by sme mali chodiť k urológovi a čomu sa konkrétne venuje práve tento lekár?

S akými problémami by sme mali chodiť k urológovi?

Čomu sa venuje urológ?

Urológ je lekár, ktorý sa venuje prioritne chorobám močového ústrojenstva a mužských pohlavných orgánov. Medzi pacientmi sa nachádzajú aj ženy, aj keď v omnoho menšom počte. Ženy prichádzajú na urológiu práve kvôli zápalu močového mechúra, s unikaní moču (inkontinenciou), ale aj s bolesťami v oblasti dolnej časti chrbta.

S akými problémami by sme mali chodiť k urológovi?

Aké najčastejšie problémy riešia urologické ambulancie?

 

Keďže prevažnú väčšinu pacientov tvoria najmä muži, urológovia riešia predovšetkým problémy mužov. Medzi najčastejšie problémy, s ktorými sa pacienti obracajú na urológa, sú nebezpečné hrčky na semenníkoch, urologické zápaly ( ako napríklad cystitída, zápal močovodov a močovej trubice), problémy s erekciou a ostatné problémy pri pohlavnom styku, ochrana prostaty, predzákrokové konzultácie na vazektómiu, obriezku, alebo napríklad aj operáciu uzdičky.

Zdravotné komplikácie nikoho netešia, no nič netreba podceňovať. Ak nemáte v nemocnici dostatok urologických ambulancií, neváhajte vycestovať do iných miest na súkromné kliniky, do súkromných ambulancií, v ktorých sa objednáte vopred na presný čas a nebudete tak musieť čakať, kým sa dostanete na rad. Nestrávite dlhé chvíle volaním, kým sa nám podarí objednať.

Jednou z takýchto urologických ambulancií nájdete aj v Žiline v Ryant Clinic. Urologické vyšetrenie absolvujete v ambulancii s modernými prístrojmi a skúsenými lekármi, v tomto prípade urológmi.