5 (100%) 1 vote

V dnešnej dobe, keď sa čoraz viac ľudí zaujíma o zdravú stravu a životný štýl celkovo, ste už určite počula pojem superpotravina. Často sa ňou označujú rôzne produkty, za ktoré však aj veľakrát zaplatíte supervysoké sumy. Treba preto rozlišovať medzi tým, čo je naozaj účinné a čo je len marketingový ťah.

Hotová nálož zdraviu prospešných látok

Existuje vôbec nejaká definícia toho, čo to vlastne superpotravina je? Oficiálnu definíciu by ste asi hľadala márne. To však neznamená, že neexistujú potraviny, ktoré obsahujú vysoké množstvo zdraviu prospešných látok.

Jednou z takýchto potravín, ktorú kľudne môžeme označiť za superpotravinu, je aj obľúbená Maca peruánska. Táto malá rastlina pripomínajúca reďkovku sa vyskytuje v peruánskych Andách a už starí Inkovia poznali jej účinky podporujúce vitalitu, fyzickú a psychickú silu.

Významnou mierou dokáže znížiť váš stres, posilniť pamäť a zlepšiť fungovanie imunitného systému, čo sa obzvlášť hodí teraz, keď sa opäť blíži sychravejšie obdobie. Okrem psychickej výkonnosti však zvyšuje aj tú fyzickú.

Ak športujete, môžete ju teda využiť ako doplnok pre zdravý rozvoj a posilnenie svalstva, zvýšenie svalovej hmoty a vytrvalosti. Dokonca posilňuje aj reprodukčné zdravie. A to platí tak pre ženy ako aj pre mužov.

Chcete ešte viac pozitívnych účinkov?

Už si predstavujete ako konzumácia prípravku z tejto superpotraviny z vás spraví zdravú a fit superženu? Alebo chcete ešte viac? V takom prípade vás určite bude zaujímať aj účinný MSM. Je to skratka označujúca metylsulfonylmetán, čo je prirodzená forma organickej síry. Tá je 3. najrozšírenejším minerálom v našom tele.

Dopĺňať MSM v podobe výživových doplnkov má množstvo pozitívnych účinkov. V prípade, že ste aktívna a športujúca žena, zaujímať vás budú hlavne pozitívne účinky na športový výkon a rýchlejšiu regeneráciu, vrátane regenerácie kĺbov a kĺbových chrupaviek, ktorých poškodenie často bráni vo vykonávaní športových činností.

A aby ste nebola len silná a vytrvalá, ale aj krásna, vedzte, že MSM býva označovaný aj ako minerál krásy. Má totižto schopnosť znásobiť tvorbu kolagénu, keratínu a proteínov potrebných pre zdravie pokožky, vlasov a nechtov.

Zdroj obrázka:

Autor: Luis Molinero / Shutterstock.com