5 (100%) 1 vote

Keby sme mali určiť to, čo nám spôsobuje najväčšiu bolesť, boli by to práve zuby. Strach zo zubárov má prekvapujúco veľký počet dospelých ľudí a nie sú to len deti, ktoré sa vzpierajú a nechcú ísť k zubárovi.

Každý ale chceme, aby náš chrup bol pekný a hlavne zdravý. Ponúkame vám preto tipy a a triky, ako si udržať zdravý chrup.

Pravidelné prehliadky

Pravidelné prehliadky u zubára mnohí berú ako príležitosť zubárov ťahať z pacientov peniaze. Treba si ale uvedomiť, že práve pravidelné prehliadky u zubára dokážu odhaliť začínajúce problémy so zubami, napríklad kaz. Ak sa kaz včas odhalí, dokáže spôsobiť menej problémov ako keď sa odhalí neskôr. Neliečené kazy totiž prenikajú hlbšie, napádajú zubnú dreň a tým spôsobujú odumretie nervov. Zubár tak musí vykonať endodonciu, aby dokázal zub zachrániť a ponechať ho tak v ústnej dutine.

Vždy je lepšie mať v ústach zdravý zub ako rozvŕtaný a následne zaplombovaný. Ak sa ale kaz neodhalí čas, tak jedinou záchranou zubov je endodoncia.

Dentálna hygiena

Okrem pravidelných prehliadok u zubára by ste mali chodiť na dentálnu hygienu. V prípade, že si hľadáte nového zubára v Žiline, odporúčame vám pozrieť si aj dentálneho hygienika práve v tomto meste. Jednoduchšie, keď budete mať zubnú ambulanciu a ambulanciu dentálnej hygieny blízko.

Dentálna hygiena je veľmi dôležitá práve kvôli osvojeniu si návykov čistenia ústnej dutiny. Naučia vás správne si čistiť zuby a komplet celú ústnu dutinu a vďaka nim predídete vzniku bolestivých kazov. Navyše sa vyhnete tvorbe zubného plaku, ktorý je ako stvorený na rozmnožovanie baktérií v ústnej dutine.

Ak si chcete udržať zdravý chrup, okrem pravidelných prehliadok a dentálnej hygieny si čistite zuby dôkladne aj doma. Odporúčame mať jednozväzkovú kefku, kefku na jazyk, zubné nite, medzizubné kefky, klasickú kefku s mäkkými štetinami a kvalitnú zubnú pastu.

Zdroj obrázka:

Autor: Pixel-Shot / Shutterstock.com