5 (100%) 1 vote

Starnutiu sa nevyhne nikto z nás a jeho prejavy často prichádzajú oveľa skôr ako mnohí čakáme. Nemusí ísť práve o redšie vlasy, ale napríklad aj o to, čo sa deje alebo skôr nedeje za dverami vašej spálne.

Erektilná dysfunkcia je oveľa častejším problémom ako si myslíte

Každý muž by sa mal pripraviť na to, že jeho sexuálna výkonnosť vekom klesne a nie len kvôli samotnej horšej fyzickej kondícii. Erektilná dysfunkcia je veľmi častým problémom mnohých mužov aj keď málo z nich si to prizná. Dokonca sa uvádza, že spôsobuje problémy až polovici mužov po štyridsiatke.

Ak už ste prekročili túto vekovú hranicu a práve sa kvôli vám predčasne skončil večerný „program“ v posteli s vašou partnerkou, nemusíte začať panikáriť. Občasné „zlyhanie“ postihne každého. Riešenie treba hľadať v prípade, že nedosiahnete dostatočnú erekciu pri každom treťom pokuse alebo dokonca častejšie.

Predtým, ako siahnete po modrej tabletke, vyskúšajte iné riešenia

V takýchto prípadoch je načase prestať sa vyhovárať na stres alebo iný faktor ovplyvňujúci vašu výkonnosť a nájsť riešenie. To nemusí byť hneď v návšteve lekára, ktorý vám predpíše účinnú Viagru.

Najskôr je vždy dobré skúsiť si poradiť aj bez tabletiek. Erektilná dysfunkcia býva často záležitosťou psychiky a tak skúste o tomto probléme otvorene hovoriť s partnerkou. Rovnako sa pokúste minimalizovať stres.

Pomôcť môže aj zdravšie stravovanie a viac pohybu. Áno aj nadváha môže byť spúšťačom erektilnej dysfunkcie. Ak však nič z tohto nezaberá, budete predsa len musieť siahnuť po tabletkách.

Stále však nemusíte ísť k lekárovi. Nie, určite tým nemyslíme, aby ste kupovali Viagru z pochybných zdrojov bez predpisu. Takýmto ponukám sa zďaleka vyhnite, mohli by ste si spôsobiť ešte vážnejšie zdravotné problémy.

Na mysli máme skôr výživové doplnky, ktoré sú bez vedľajších účinkov a objednať si ich môžete aj bez pocitu hanby, keďže nie sú na predpis. Ak však nepomôže ani to, budete sa musieť prekonať a lekára navštíviť, keďže erektilná dysfunkcia môže byť indikátorom mnohých závažnejších ochorení.

Zdroj obrázka:

Autor: wavebreakmedia / Shutterstock.com