4.8 (96%) 5 votes

Bežecký pás je trenažér, ktorý stimuluje pohyb a navyše spálite aj veľa kalórií. Veď rýchla chôdza alebo behanie je pre ľudí prirodzené. Snáď tou najväčšou výhodou je, že šport sa začína už v bezpečí domova a to bez ohľadu na to, či prší, sneží alebo svieti slnko. Akékoľvek priaznivé či nepriaznivé poveternostné podmienky sú bezpredmetné. Vyberte si ten najlepší bežecký pás, ktorý bude vhodný pre Vás.

Nie každý má chuť realizovať tento druh pohybu vonku a tak si zvolí možnosť kúpy bežeckého pásu priamo domov. Zvoľte si typ bežeckého pásu. Je len na Vás či sa rozhodnete pre motorový bežecký pás alebo bezmotorový bežecký pás. Leg press je je inou alternatívou cvičenia.

Najlepšie bežecké pásy

A aké sú výhody motorového bežeckého pásu? Je poháňaný elektromotorom o sile (konská sila) 1,5 až 5 HP, kedy zaručí nielen efektívny ale aj pohodlný tréning s možnosťou presnej regulácie a rýchlosti sklonu polohy na bežanie.

bežecký pás

Bezmotorový bežecký pás je nielen lacnejší variant stroja, ale je tiež určený pre ľudí, ktorí sú menej nároční  a majú viacmenej radi chôdzu. Je založený a mechanickom princípe a výhodou je, že sa dá nastaviť nielen záťaž, sklon ale aj magnetická brzda.

Tí, ktorí sa chystáte zakúpiť bežecký pás, vyberajte si najmä z týchto kategórií. Ako prvé spomenieme, že najpopulárnejšie sú:

  • domáce bežecké pásy – tie sú vhodné do domácej posilňovne, pretože nie sú hlučné, sú skladné a aj ich cena nie je príliš vysoká. Dostane tak do kondície každého príslušníka rodiny
  • profesionálne bežecké pásy – tieto bežecké pásy sú vhodné najmä do fitnesscentier a posilňovní, majú aj dlhšiu záruku
  • klubové bežecké pásy – tieto sú vhodné do klubových posilňovní ale aj klubových. Majú mnoho funkcií, aj kvalita a cena je primeraná.

Najlepšie bežecké pásy

Ak si kupujete bežecký pás, je potrebné sa zaujímať najmä o skladnosť bežeckého pásu, hlučnosť, tlačidlá v postranných madlách a iné bezpečnostné detaily ako sú napr. servis, záruka a náhradné diely. Tak ako pri každom zariadení alebo výrobku, aj tu si radšej overte, či je na trhu dostupný model, ktorý požadujete. Nezabudnite si overiť aj dostupnosť náhradných dileopv práve na váš pás. Môže sa stať, že nebude na sklade dostupný, ale nie je žiadny problém, ak na to upozorníte, tak diely sa doobjednajú.

Podľa čoho si vybrať bežecký pás

Ďalšími parametrami, ktoré si treba vybrať, ak sa chystáte zakúpiť si bežecký pás sú aj:

bežecká plocha, ktorá musí spĺňať isté rozmery (dĺžka a šírka), nastavenie sklonu (po rovine alebo do kopca – typické rozmedzie sklonu, ktoré je od 10 do 20 %), odpruženie (čím lepšie, tým sa kladie menšia záťaž na kĺby). Odpružený bežecký pás je vhodný na časté behanie – má za úlohu stimulovať beh po povrchu, ktorý je mäkší ako tráva.  Ak má bežecký pás menšiu a kratšiu bežeckú plochu, využite ju skôr k pomalšiemu behu. Majú v priemere do 40 cm.

motor bežeckého pásu: špičkový výkon motora (maximálna krátkodobá záťaž), minimálna a maximálna rýchlosť (od 0,8 do 25 km / h.), plynulá regulácia výkonu, čo sa týka ťažších cvičení, tak majú výkonnejší motor. Určite Vás poteší aj to, že silnejšie motory sú v reále menej hlučné. Väčšina strojov potom má aj niekoľko prednastavených programov.

počítače a snímače frekvencie tepu – dnes už skoro každý bežecký pás disponuje aspoň jednoduchým počítačom a každý z bežeckých pásov meria rýchlosť, odbehnuté kilometre, niektoré merajú aj tep, spálené kalórie a tuk v tele. Bežné sú aj tie programy, ktoré sú prednastavené a to je napríklad prepojenie bežeckého pásu s tabletom. Niektoré modely dbajú aj na komfort človeka, ktorý pás používa a majú aj integrované reproduktory, ventilátor ďalšiu výbavu.

Konštrukcia rámu a nosnosť bežeckého pásu je taktiež dôležitá. Tam sa kladie dôraz aj na to, kedy či je človek vyšší a má robustnejšiu postavu, vtedy odporúčame zvoliť masívnejšiu konštrukciu, a jej nosnosť bude o 20 % vyššiu ako je hmotnosť používateľa.

Vybrali ste si bežecký pás a ste s ním spokojný? Dajte nám o tom vedieť!